arrow-right arrow-left check chevron-left chevron-right photo lock lock_open chat envelope phone pb fb ig twt in twt in credit-card share star

Ekip

Jason BEST

Jason, Dünya Bankası, profesyonel yatırımcılar, hükümetler, firmaları ve girişimciler ile global olarak politika ve iş stratejileri oluşturarak kitlesel fonlamanın gücünü arttırmak için çalışan Crowdfund Capital Advisors (CCA)’nın kurucu ortağı olarak yer alıyor. CCA, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, girişimcilik ve erken aşama finansmanı ekosistemleri inşa ederek daha fazla diplomasi ve istikrar için çalışan Küresel Girişimcilik Programının Anahtar Partneridir.

Jason, Amerika’da Jobs Act olarak isimlenen Kitlesel Fonlama Yatırım Çerçevesini oluşturmaktan sorumlu üç kişiden biri. Ayrıca, Startup Exemption'ın kurucu üyesi olarak, 78 yıllık menkul kıymet yasalarını değiştirmek için 460 gün çalıştı. UC Berkeley'in Girişimcilik ve Teknoloji Merkezi'nde Girişimci olarak çalıştı ve küresel ölçekte kitle fonlaması yapmak için UC Berkeley Girişimcilik ve Sosyal Finans alanında İnovasyon Programı'nı kurdu.

Ayrıca, iki öncü küresel kitlesel fonlama derneklerini kurdu: Crowdfunding Professional Association (CfPA) ve CrowdFunding Intermediary Regulatory Advocates (CFIRA).

Jason, kitlesel fonlama öncesinde SAAS şirketlerinin kurulmasında ve yönetilmesinde yer aldı. Şirketleri etkili bir şekilde büyütmek ve geliştirmek için kurucu ve liderler ile birlikte çalıştı. Inc Magazine müşterilerinden Kinnser Software'i 500 en hızlı büyüyen özel şirket listesinden aldı.

 
Joachim BEHRENDT

BIC Angel Investment & Services’ın CEO’su ve Nexum şirketler Grubunun yönetim kurulu başkanı olan Dr. Joachim Behrendt ’in 2000 yılında bir start-up olarak kurduğu Nexum, bugün 100’ü aşkın çalışanıyla tüm dünyada müşterileri bulunan bir şirket haline gelmiştir. Behrendt, kariyeri süresince birçok yerli ve çok uluslu firmaya strateji, muhasebe, finans ve yeniden yapılanma alanlarında danışmanlık hizmeti vermiştir. Almanya ve İngiltere’de yayınlanmış muhasebe, finans, hazine, risk yönetimi, vergilendirme ve iş zekası alanlarında birçok akademik çalışması bulunan Behrendt, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi ve Girişimcilik alanlarında dersler vermiştir. Behrendt, evli ve bir çocuk babası olup Almanca, İngilizce, Türkçe, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

 

Ömer ERKMEN

1979 İTÜ Elektrik Elektronik lisans, 1984 UCSB Computer Science yüksek lisans mezunu olan Ömer Erkmen, CRM konusunda eğitmen ve danışman olarak yer aldığı Microsoft’taki kurumsal iş hayatından sonra Mekanist'e geçip yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.2015 yılında şirketin Zomato tarafından satın alınması ile daha aktif bir şekilde girişimcilik ve yatırım alanlarında rol almaya başlamıştır.Kurucu, mentor ve yatırımcı olarak birçok projeye dahil olmuş ve şu an halen durmaksızın girişimcilik alanında çalışmalar yapmaktadır.Dahil olduğu girişimlerin bazıları: Scorp, Flightrecorder, Ideasoft, Blesh, Temizlikyolda, Bionluk, Kolay Randevu, Connected2me, Erasmusinn ve English Ninjas.

 

Patrick BOOSTELS

Çoğunlukla Belçika, Fransa ve İngiltere’de geçen profesyonel iş yaşamında 30 yılı geride bıraktıktan sonra Türkiye’ye gelen Patrick, kurumsal çalışma modelinden ayrılarak, daha iyi bir dünya için sürdürülebilir ve anlamlı bir değişim yaratmak amacıyla profesyonel iş bilgisini paylaşmaya odaklanıyor.Startup, teknoloji, organizatör, eğitmen ve danışman son dönemde en çok sahiplendiği kelimeler ve eşi Neşen Yücel ile birlikte, Stage-Co.com, CoderDojoTurkiye.com ve YeniYetenek.com kurucu ortağıdır.

 

Sertel ŞIRACI

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Yazılım Hukuku alanında yaptığı çalışması ile yüksek lisans programını tamamlamış ve aynı konuda doktora çalışmaları devam etmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi bilişim hukuku yüksek lisans programında Bilişim Teknolojileri ve Hukuk dersini vermektedir. Marka ve patent vekili olan Şıracı, İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Başkanı, E-ticaret ve İnternet Hukuku Derneği ve Veri Koruma Derneği Kurucu Üyesidir. Hukuk ve tekniğin entegrasyonu misyonu ile Bilişim, Teknoloji, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku çalışmaktan mutluluk duyduğu alanlarda yerli ve yabancı önemli şirketlere danışmanlık yapmaktadır. Tecrübenin paylaşımı için Webrazzi Tv'de HukukiWeb adlı haftalık bilişim hukuku programını yapmakta, çeşitli dergilerde ilgili alanında aylık makaleler yazmakta, etkinliklerde aktif konuşmacı ve eğitmen olarak yer almaktadır.

Konuşmacı olarak bulunduğu bazı etkinliklerden konu başlıkları şöyledir: İnternet ortamını düzenleyen yasalar, siber güvenlik hukuku, chatbotlar ve finans, lojistik sektöründe yapay zeka kullanımı ve hukuk, e-ticaret hukuku, kişisel verilerin korunması, doğrudan pazarlama, yeni medya hukuku, reklam hukuku, yeni nesil reklam ve rekabet haksız rekabet hukuku, online itibar, dijital yayıncılık ve korunması, alan adı uyuşmazlıkları, sosyal ağlar ve hukuk, yazılımların telif hakları ile korunması, ticari casusluk, bilişim güvenliği ve bilişim suçları, işyerinde sanal kaytarma.

 

Kayıt Olun

yada

GİRİŞ YAP
Giriş Yapın

yada

KAYIT OL