arrow-right arrow-left check chevron-left chevron-right photo lock lock_open chat envelope phone pb fb ig twt in twt in credit-card share star

Ekip

Ali ÇEBİ

Üniversite eğitimini Amerika'da Northwestern University'de tamamlayıp uzun bir süre New York ve Londra'da yatırım bankacılığı yapan Ali, MBA öğrenimini Fransa ve Singapur'da INSEAD'da tamamladı. Bunun üzerine Türkiye'deki büyüme potansiyelini görerek aile şirketinde executive director olarak göreve başladı. Burada başta teknoloji olmak üzere, gayrimenkul, enerji, maden ve gıda sektörlerine yapılan yatırımlardan sorumlu. Bunun yanısıra holding şirketinin iştiraklerinden biri olan İki Nokta A.Ş. isimli uygulamalı coğrafi bilgi sistemleri geliştiren şirketin yönetim kurulu üyesi. Ali aynı zamanda Keiretsu Forum melek yatırımcı networku üyesi ve zaman zaman kişisel melek yatırımlarını da yapmakta. Ali'nin teknolojiye ilgisi Türkiye'de hızla büyümekte olan ekosistemin farkına varıp burada sayısız fırsat olacağını görmesiyle ortaya çıktı. Kitlesel destek platformlarını bir süredir araştırırken Louise ile tanışması bu araştırmanın bir fikre, Fongogo'ya dönüşmesine önayak oldu. Ali, Türkiye'de daha çok yeni olan kitlesel desteğin gerek STKlar gerekse sermaye arayışında olan yeni girişimler olsun, bütün ekosisteme pre-seed ve seed sermaye sunan bir alternatif kaynak sağlayan ve sermayeye erişimi güç olduğundan dolayı girişimlerinden vazgeçmek zorunda kalan girişimcilerin ön plana çıkmasını sağlayan yani ülke ekonomisine küçük de olsa destek veren bir kanal olduğuna içten inanıyor.

 

Ali TİRKEŞ

Ali, ODTU İşletme 92 mezunu; Unilever Türkiye’de işe başladı ve birçok ilkin ve ürünün altına imza attı. Goodyear şirketi ve markalarının “Global Konumlanmasında” aktif rol oynadı. Best Marketing Plan, Avrupa ödülü kazandı. USA pazarında birkaç fintech yatırımı vardır, ve kendi işleri ve projelerini "seri girişimci" olarak hayata geçirmektedir. Türkiye'de ki ilk mobil ödeme şirketlerinden biri olan Paybyme ortağı, ve Türkiye'nin lider kitlesel fonlama şirketi Fongogo'nun kurucularındandır. Vivlive, cepteguvence, irenovo ve fintegre gibi yeni girişimlerinde kurucuları arasındadır.

 

Louise WESTERLIND

Girişim ve mikrofinans deneyimlerini biraraya getirerek “crowdfunding” dünyasını keşfetmeye karar vermesinin ardından yerel bir kitlesel destek sitesi oluşturma fikrini ortaya çıkararak farklı zamanlarda tanıştığı diğer ortakları bir araya getirdi. Louise, Copenhagen Business School ve Hong Kong University of Science & Technology’de üniversite eğitimini tamamlayıp University of Cambridge MBA Programı’nı tamamladı. Kariyerine finansal danışmanlık ve araştırmalar alanında başladıktan sonra Dünya Bankası’na bağlı bir mikrofinans kuruluşu olan CGAP’te Rating Fund’ın başına geçti ve mikrofinans yatırım araçları ve sosyal sorumlu yatırımlar hakkında araştırmalar yürüttü. Hong Kong’da kendi girişimi olan Live it adlı deneyim içerikli hediye satan internet şirketinin ortağı ve genel müdürü olarak görev yaptıktan sonra Türkiye’ye taşındı. Türkiye’den önce Danimarka, Hong Kong, İsveç, İngiltere ve A.B.D.’de yaşadı. Givingbread.org, Cambridge.org.hk’de gönüllülük yaptı; Swedish Seamen’s Church’te Hazinedar ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı; StreetWise Partners’da mentörlük yaptı. Halen Nyima Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmakta. Louise, tutkulu ekibi, hevesli proje sahipleri ve değerli proje destekçileri ile beraber projeleri hayata geçirmek için büyük bir heyecan duyuyor!

 

Ebru ELMAS GÜRSES

Fongogo'da Yönetici Ortak olarak yer alan Ebru, BIC Angels Investments ve Nexum yazılım şirketinde 5 sene Hukuk ve Finans departmanlarının başı olarak yer aldı. 35 yatırımın aracılığını yapan ve daha sonrasında 10 girişimin muhasebe ve finansal departmanlarını bünyesine katılmasına sağlayan Ebru, tüm finansal ve hukuksal konularda mevcut ve potansiyel yatırımcılar ile girişimlerin ilişkilerini yönetti. Ebru, daha öncesinde PwC İstanbul ve KPMG İstanbul ve Londra firmalarında 6 sene boyunca Danışmanlık Departmanında görev aldı. Pronet'in Cinven'e satışından, Gemport'un satışına kadar birçok farklı sektörde danışmanlık tarafında proje müdürü olarak yer aldı. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu olan Ebru, evli ve bir çocuk annesi.

 

Fatih YILDIRIM

Doğuş Koleji öğrenimi sonrasında 1993 yılında analist/yazılım geliştirici olarak başladığı bilişim sektöründe 25. yılında yazılım mimarı olarak projeler geliştirmeye devam eden Fatih, Marmara Üniversitesi Programcılık mezunu ve sonrasında uzun yıllar YTÜ Harita Mühendisliği öğrencisi olarak eğitimini sürdürdü. Mekom ile 8 yıl süre ile tüm Toyota ve Nissan bayilerinin ve sayılı Peugeot bayilerinin kullandığı otomotiv ERP sistemi ve Buga OTIS Asansörleri'nin kullandığı üretim ve finans sistemini geliştiren takımda analist/yazılımcı olarak çalıştı. Daha sonra Doğuş Üniversitesi bünyesinde yine 8 yıl süre ile üniversite yazılımları geliştirdi ve yöneticilik yaptı. Sonrasında email/sms marketing, e-ticaret, mobil ödeme ve finans sektörleri içinde sayısız projede görev aldı ve projeler geliştirdi. MOL Turkey şirketinde Nasdaq kote olma sürecinde IT departmanı yöneticiliği yaptı ve PCAOB denetim süreçlerini başarı ile tamamladı. Şimdi ise kurucu ortağı olduğu şirketlerde bilişim teknolojileri kurumsal mimari oluşturma, yazılım ve veritabanı geliştirme, BT politika, uyumluluk, denetim ve güvenlik konularında çalışmaları devam eden Fatih, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Burak KARTAL

14 yaşından beri aktif olarak yerelde ve uluslararası sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik çalışmalarında yer almaktadır. Sivil toplum örgütlerinde aktif yer almıştır. Aldığı eğitimler ile “Proje Döngüsü ve Yönetimi”, Dahil Etme”, “AB Proje Hazırlama”, “Sosyal Girişimcilik ve İş Modeli Hazırlama” ve “Kurumsal Sürdürülebilirlik” konularında eğitmenlik yapmaktadır. 2014-2016 yılları arasında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Toplumla İletişim ve Proje Geliştirme Büro Amirliğinde polis memuru olarak çalışmıştır. Emniyet adına suç ve suç oluşumunu engellemek için projeler geliştirmiştir. Üsküdar Belediyesine bağlı Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışmıştır. 2015 yılından beri Fongogo Kitlesel Fonlama Platformu’nda, Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. 2016 yılında kendi danışmanlık şirketi olan Fikir Değirmeni adlı şirketini kurmuştur. Çocuklara girişimcilik odaklı eğitimler vermektedir.

 

Yunus Emre AKBULUT
 
Kayıt Olun

yada

GİRİŞ YAP
Giriş Yapın

yada

KAYIT OL