arrow-right arrow-left check chevron-left chevron-right photo lock lock_open chat envelope phone pb fb ig twt in twt in credit-card share star

Ekip

Ali ÇEBİ

Üniversite eğitimini Amerika'da Northwestern University'de tamamlayıp uzun bir süre New York ve Londra'da yatırım bankacılığı yapan Ali, MBA öğrenimini Fransa ve Singapur'da INSEAD'da tamamladı. Bunun üzerine Türkiye'deki büyüme potansiyelini görerek aile şirketinde executive director olarak göreve başladı. Burada başta teknoloji olmak üzere, gayrimenkul, enerji, maden ve gıda sektörlerine yapılan yatırımlardan sorumlu. Bunun yanısıra holding şirketinin iştiraklerinden biri olan İki Nokta A.Ş. isimli uygulamalı coğrafi bilgi sistemleri geliştiren şirketin yönetim kurulu üyesi. Ali aynı zamanda Keiretsu Forum melek yatırımcı networku üyesi ve zaman zaman kişisel melek yatırımlarını da yapmakta. Ali'nin teknolojiye ilgisi Türkiye'de hızla büyümekte olan ekosistemin farkına varıp burada sayısız fırsat olacağını görmesiyle ortaya çıktı. Kitlesel destek platformlarını bir süredir araştırırken Louise ile tanışması bu araştırmanın bir fikre, Fongogo'ya dönüşmesine önayak oldu. Ali, Türkiye'de daha çok yeni olan kitlesel desteğin gerek STKlar gerekse sermaye arayışında olan yeni girişimler olsun, bütün ekosisteme pre-seed ve seed sermaye sunan bir alternatif kaynak sağlayan ve sermayeye erişimi güç olduğundan dolayı girişimlerinden vazgeçmek zorunda kalan girişimcilerin ön plana çıkmasını sağlayan yani ülke ekonomisine küçük de olsa destek veren bir kanal olduğuna içten inanıyor.

 

Ömer ERKMEN

1979 İTÜ Elektrik Elektronik lisans, 1984 UCSB Computer Science yüksek lisans mezunu olan Ömer Erkmen, CRM konusunda eğitmen ve danışman olarak yer aldığı Microsoft’taki kurumsal iş hayatından sonra Mekanist'e geçip yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.2015 yılında şirketin Zomato tarafından satın alınması ile daha aktif bir şekilde girişimcilik ve yatırım alanlarında rol almaya başlamıştır.Kurucu, mentor ve yatırımcı olarak birçok projeye dahil olmuş ve şu an halen durmaksızın girişimcilik alanında çalışmalar yapmaktadır.Dahil olduğu girişimlerin bazıları: Scorp, Flightrecorder, Ideasoft, Blesh, Temizlikyolda, Bionluk, Kolay Randevu, Connected2me, Erasmusinn ve English Ninjas.

 

Ali TİRKEŞ

Ali, ODTÜ İşletme Bölümü’nü bitirdi; Unilever, sonra da Goodyear’da uzun yıllar çalıştı. Şimdi ise kendi işlerini yapıyor, girişimlerini yönetiyor. Projeler üretmeye bayılır / Heyecan ve tutku ile çalışır / Kaybetsede kazanır / Hep Affeder / Karşılığı olan bir dünyada yaşadığımıza inanır / Mutludur / 2 çocuk ve 1 eşi vardır / Çok sever / Çalışmak güzeldir der / Hep şükreder / Para kazanmak kötü değildir / İstemek yeter / Kendine ve insanlar hep güvenir / İyilik ve güzellik her zaman kazanır / Yardım etmek en büyük arınmadır / ... der.

 

Ebru ELMAS GÜRSES

Fongogo'da Yönetici Ortak olarak yer alan Ebru, BIC Angels Investments ve Nexum yazılım şirketinde 5 sene Hukuk ve Finans departmanlarının başı olarak yer aldı. 35 yatırımın aracılığını yapan ve daha sonrasında 10 girişimin muhasebe ve finansal departmanlarını bünyesine katılmasına sağlayan Ebru, tüm finansal ve hukuksal konularda mevcut ve potansiyel yatırımcılar ile girişimlerin ilişkilerini yönetti. Ebru, daha öncesinde PwC İstanbul ve KPMG İstanbul ve Londra firmalarında 6 sene boyunca Danışmanlık Departmanında görev aldı. Pronet'in Cinven'e satışından, Gemport'un satışına kadar birçok farklı sektörde danışmanlık tarafında proje müdürü olarak yer aldı. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu olan Ebru, evli ve bir çocuk annesi.

 

Kayıt Olun

yada

GİRİŞ YAP
Giriş Yapın

yada

KAYIT OL